איך עובד תהליך עיצובי של עיצוב ועימוד ספר?הנה הסבר קצר על התהליך:


1. שיחה טלפונית

הלקוח והמעצבת ישוחחו שיחה מקדימה לתיאום ציפיות ולהבנה מעמיקה של הספר וקהל היעד שלו. נתייחס למבנה הספר - חשוב מאוד להבין את המבנה של הספר - האם יש בו למשל שערים שונים? היררכיות שונות של כותרות? מדורים מיוחדים? כל אלה יתבטאו בסופו של דבר בעיצוב. נברר מהו קהל היעד של הספר? מה האופי והאווירה הרצויה - האם העיצוב צריך להיות רציני / קליל / ילדותי / אמנותי? כמו כן בשיחה הלקוח יתאר את העיצוב הרצוי לו, האם יש כיוונים שחשב עליהם, בקשות מיוחדות וכדומה.


2. עיצוב קונספט לספר (עיצוב גריד)

לאחר מכן המעצבת מעצבת את הגריד של הספר. הגריד זה למעשה התבנית היצירתית שתמצא בתשתית הספר. הוא כולל חשיבה קונספטואלית המביאה לידי ביטוי את מבנה הספר, האווירה, קהל היעד ועוד. בשלב זה המעצבת תשתמש בכוחותיה היצירתיים כדי לבטא את רוח הספר ולתרגם את התוכן לאמצעים ויזואליים כגון פונטים מתאימים, תמונות, איורים, רקעים ואלמנטים גרפיים נוספים. המעצבת מגישה דוגמה עיצובית של מספר עמודים מתוך הספר לאישור הלקוח.

3. פידבק מהלקוח

הלקוח יגיב על העיצוב המוגש ובשיתוף פעולה מדייקים את הקונספט העיצובי. הלקוח מאשר את הגריד והמעצבת ממשיכה לעימוד השוטף של הספר כולו.


4. עיצוב ועימוד הספר

בשלב זה המעצבת תעצב ותיישם את הקונספט העיצובי לגבי הספר כולו, כולל עימוד מקצועי של הטקסטים.


5. הגהה של הלקוח

בספרים תמיד יהיה צורך בהגהה לשונית כדי לראות שלא נפלו טעויות קריטיות בטקסט. הלקוח (או עורך לשון מטעמו) יעברו על הקובץ ויעירו הערות לתיקונים. התיקונים יתוקנו ע"י המעצבת.


6. הפקת קבצים סופיים לדפוס

המעצבת מפיקה קבצי Pdf סופיים מותאמים לדפוס - כלומר קבצים שבית הדפוס יודע "לקרוא" אותם, כולל כל הפרמטרים הנדרשים, ויוכל להפיק מהם ספר מודפס.